Samo życie

Cellulit atakuje

 

Cellulit atakuje

cellulit atakuje1

Nie wiadomo skąd, nie wiadomo jak kiedy dotąd gładka skóra zmienia się pofałdowaną grudkami skórkę pomarańczy to znak, że cellulit atakuje.

Zwykle pierwsze jego oznaki można dostrzec na zewnętrznej stronie ud, kolejne jego ulubione miejsca to pośladki, brzuch, a nawet ramiona. Mimo, iż w żaden sposób nie zagraża naszemu zdrowiu z całą pewnością grozi naszej psychice. Bo jak się nie przejmować kiedy miła w dotyku i piękna w wyglądzie skóra zostaje oszpecona. Na domiar złego nie mamy na to bezpośredniego wpływu.

Najczęstsze przyczyny powstawania cellulitu to zaburzenia hormonalne.

Cellulitis może pojawiać się już we wczesnym okresie dojrzewania, podczas ciąży, a nawet w czasie menopauzy. Niewłaściwa dieta, wypijanie zbyt małej ilości wody, nadwaga, brak ruchu lub zmniejszona aktywność fizyczna też są jego przyczyną. Niestety ta przypadłość również często jest dziedziczna, a silne wstrząsy emocjonalne i stres pomagają jej się rozwinąć.

cellulit atakuje

Osoby ze skłonnościami do cellulitu przede wszystkim powinny się wystrzegać:

  1.  Gorących kąpieli i obcisłych rzeczy. Prysznic powinien być ciepły lub letni, dobrze oddziałuje zimny prysznic: Poprawia krążenie, eliminuje toksyny, usprawnia metabolizm.
  2. Używki typu papierosy, kawa i herbata; pogarszają cyrkulacje krwi i przyspieszają procesy związane z tworzeniem się cellulitu.
  3. Spadki wagi i tycie osłabiają tkankę łączną w ten sposób sprzyjają rozwojowi skórki pomarańczowej.

 

Popraw swój wygląd i rozpocznij walkę z cellulitem!

Walcząc z cellulitis należy poprawić ukrwienie organizmu, tylko wówczas spowolnimy starzenie się skóry.

Największy problem stanowią zmiany, które są już długo i bardzo zaawansowane, niektórych nie da się już odwrócić. Jednakże jest wiele sposobów by zapobiegać lub zmniejszyć te niewielkie zmiany.

Największą moc ma ruch na świeżym powietrzu lub regularne pływanie. Niestety w dzisiejszych czasach niewiele osób może pozwolić sobie na wygospodarowanie dla siebie tyle czasu by regularnie korzystać z pływalni, siłowni czy ruchu na świeżym powietrzu.

Krążenie krwi można również poprawić poprzez odpowiedni natrysk. Prysznic powinien być naprzemienny – najpierw ciepły potem bardzo zimny i tak kilkakrotnie. Konieczne wykonywanie jest go systematycznie rano lub wieczorem tylko wówczas przyniesie on pożądane efekty.

Po masażu pobudzającym ukrwienie zmienione miejsca smarujemy kosmetykiem przeznaczonym do walki z cellulitem. Najczęściej są to wyciągi roślinne z alg morskich i koncentraty ziołowe. Stosować je należy przez 2-3 tygodnie, każdego dnia. Miejsca zaatakowane pomarańczową skórką wsmarować specyfik używając w tym celu najlepiej szczotkę z wypustkami lub rękawicę do masażu.

Na koniec jeszcze jedna bardzo prosta, ale istotna rada: starajmy się codziennie wypijać 2 l czystej, niegazowanej wody dziennie, najlepiej mineralnej. Pomaga to w uwalnianiu się toksyn z organizmu.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

2 komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • witam , miałam bardzo duży problem z cellulitem i niestety ani dieta ani ćwiczenia mi nie pomagały . Zaczęłam poszukiwać i interesować się nowymi metodami walki z cellulitem .Zainteresowałam się zabiegiem preparatem alidya i zdecydowałam się na wykonanie takiego zabiegu w jednej z warszawskich klinik beautymed u Dr mirackiego . Zabiegi te są wykonywane w formie mezoterapii czyli ostrzykiwania w odstępach ok 7 dni . Jestem po 7 zabiegu i bardzo jestem zadowolona z efektu .Mój cellulit bardzo widocznie się zmniejszył i efekt się pogłębia.Dla mnie super ! 🙂

    • Witam, ogromnie się cieszę Twoim sukcesem. Czytałam również o tej metodzie, uważam jednak, że zanim zdecydujemy się na tak radykalne zabiegi powinno się wypróbować wspomniane metody nieinwazyjne. Ale widzę, że Ty próbowałaś wszystkiego 😉

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl