Związek

Bliskość w związku

 

Bliskość w związku

Na początku, była fascynacja, zrozumienie i namiętny seks. Z czasem zakrada się monotonia, która działa na niekorzyść w związku. Z upływem lat zaczynają się kalkulacje co należy, a co nie, aż zaczynamy czuć się źle ze sobą, a potem ze swoim partnerem.

Bliskość w związku nie jest czymś co jest nam dane na zawsze. Aby relacje partnerskie były trwałe oparte na zaufaniu, zrozumieniu i wzajemnej akceptacji trzeba cały czas te uczucia pielęgnować. W przeciwnym razie w pewnym momencie uświadamiamy sobie,  że tak naprawdę nie ma między nami bliskości, że pozostaliśmy sami z tym, co wcale nie było dla nas najważniejsze. Pozostaje dwoje rozgoryczonych ludzi szukających samozadowolenia. Brak szczerych, otwartych rozmów często sprawia, że jedno z partnerów nie posiada wiedzy, że drugie jest nieszczęśliwe i poszukuje harmonii.

bliskość w związku1

Czym jest bliskość?

W dzisiejszych czasach pogoni za karierą i pieniędzmi bliskość kojarzona jest jednoznacznie z seksem. W rzeczywistości kryje się za nią znacznie więcej. Bliskość może mieć charakter emocjonalny, fizyczny, psychiczny, a nawet duchowy oraz może stanowić kombinację wymienionych elementów.

Niejednokrotnie głównym problemem jest potrzeba natychmiastowego zaspokojenia swoich pragnień. Gdy potrzeba bliskości nie zostaje zaspokojona, szukamy natychmiastowego rozwiązania. Gdzie? Niestety najczęściej w sferze fizycznej. Łatwiej jest być z kimś blisko fizycznie niż w jakikolwiek inny sposób próbować odbudować sferę intymną w istniejącym już związku. To chwilowe zaspokojenie potrzeb jest bardzo złudne, jak tylko żądza minie niezaspokojona potrzeba bliskości będzie nadal istniała i to o wiele głębsza. Dochodzi do sytuacji w której czujemy się winni i niezaspokojeni.

Najlepszym sposobem by uniknąć ochłodzenia relacji w związku to szczera i otwarta rozmowa. Ważne jest, aby podczas tej rozmowy nie obwiniać siebie nawzajem i nie bać się mówić o rzeczach najbardziej skrytych – zaufanie w związku to podstawa dobrych relacji. Oczywiście po tym jak już ujawnisz swoje pragnienia, każda reakcja partnera która nie jest natychmiastową aprobatą  może być druzgocąca. Partnerzy muszą dać sobie trochę czasu. Nie zawsze jest to zła reakcja może tylko zaskoczenie. Zaskoczenie jest w porządku. Podjęcie właściwych decyzji może zająć parę minut lub nawet dni żeby przetworzyć nagłą prośbę lub inne wyznanie.

Partnerzy powinni być wobec siebie szczerzy, ale również z założenia związek powinien opierać się na partnerstwie. Partnerstwo to nie tylko podział obowiązków, ale także poszanowanie odrębności i indywidualności partnera. Musimy zdawać sobie sprawę, że każdy z nas ma prawo do własnych zainteresowań i spędzania czasu z przyjaciółmi. Związek to również kompromisy, a nie dążenie do celu za wszelką cenę. Każdy związek wymaga ciepła, miłości oraz zaangażowania obojga partnerów, starania się każdego dnia by zwalczyć rutynę.  Tylko taki związek ma szansę przetrwać długie lata i nawet jeśli pojawią się w nim sprzeczki i nieporozumienia, partnerzy, którzy są ze sobą blisko odnajdą właściwą drogę do porozumienia.

 

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

1 Comment

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • Najważniejsze jest zaufanie, zaufanie, zaufanie. Bez tego ani rusz. I nawet takiego programy szpiegowskie do telefonu nie pomogą

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl