Samo życie

Biżuteria, kamienie a znak zodiaku

kamienie
Betty pisze
 

Sprawdź, jakie kamienie są dla Ciebie przeznaczone i przyniosą Ci szczęście!

Klejnoty, drogie kamienie o niepowtarzalnym blasku, barwie, piękne i nietuzinkowe od zawsze fascynowały kobiety. Budziły powszechny podziw i zachwyt. Wiele kobiet pragnęłoby w ten sposób podkreślić swoją urodę, jednakże przed dokonaniem zakupu biżuterii, warto pomyśleć nad wyborem odpowiedniego kamienia.

Kamieniom już od wieków przypisuje się niezwykłą moc. Kamienie szlachetne pełnią bardzo ważną rolę nie tylko w astrologii, ale również w ezoteryce i podobnie jak znak zodiaku mają wpływ na nasze życie. Odpowiednio dobrane do daty urodzin, posłużą przez lata jako chroniący przed złem talizman. Dobierając kamienie do znaku zodiaku, pozytywnie wpłyniesz na zdrowie, samopoczucie i wiele aspektów swojego życia. Szczególnie jeśli zakupiony klejnot ma posłużyć jako prezent, warto poznać jego charakterystykę, gdyż każdy szlachetny kamień ma swoją wibrację i powinna ona harmonizować z wibracją jego posiadacza. Wówczas kamień przyniesie szczęście.

A oto krótka charakterystyka niektórych kamieni:

Akwamaryn – zwany kamieniem odwagi. Ten niebieskozielony kamień w starożytności uważano za amulet przynoszący powodzenie w miłości. Szczególnie przyjazny ludziom spod znaku Wodnika i Bliźniąt przynosi bogactwo, radość, a także oddziałuje pozytywnie na relacje międzyludzkie.

Ametyst – kamień harmonii i relaksu,  jest  jedną z najpiękniejszych odmian Kwarcu. Występuje w wielu odmianach fioletu. Wg mnie sam jego wygląd jest niezwykle pociągający i tajemniczy. Jest symbolem czystości duchowej , fizycznej, ale także władzy.  Szczególnie szczęśliwy dla osób w znaku Ryb przywraca równowagę i spokój osobą podatnym na stres. Myśli noszących go ludzi są pogodne, a nerwy opanowane.

kamienie
Betty pisze

Chryzopraz – o pięknej zielonej barwie, która koi ból oczu. Zalecany dla wszystkich w znaku Lwa i Skorpiona jako szczęśliwy talizman dla ludzi biznesu. Chroni przed nieuczciwością i stratami materialnymi.

Diament – ach te diamenty 🙂 pochodzi od greckiego „adamas” i oznacza niezdobyty, niepokonany, wieczną miłość. Kamień tak szlachetny nie znosi fałszu i zdrady. Dodaje siły i energii swym uczciwym posiadaczom. Odpowiedni dla osób urodzonych w znaku Lwa, a czarny diament dla Koziorożców.

Jaspis – Nazwa jaspis oznacza po grecku „cętkowany”. Uznawany jest za kamień leczniczy, nazywany także kamieniem zwycięstwa, o energii uspokajającej umysł i łagodzącej emocje. Polecany Baranom, Pannom i Skorpionom.

Lazuryt – kamień mądrości i kobiecości wnosi jasność w nasze myśli, uspokaja ducha i pomaga rozpoznać nasze zadanie życiowe. Popiera idealizm i ułatwia pracę z innymi ludźmi. Energia tego minerału chroni nas podczas rozwoju duchowego, jego emanacje zwalczają zło i negatywne myśli. Szczególnie sprzyja urodzonym w znaku Wagi.

Opal – najbardziej tajemniczy i mistyczny kamień. Często nazywany kamieniem nieszczęścia gdyż wzmacniał nieszczęście u ludzi nieczystych duchowo, zaś szczególnie sprzyjał osobom o czystym sercu. Szczególnie kierowany dla szlachetnych w znaku Raka, którym odda swój blask i swoje ciepło.

Rubin – Symbolizuje wiecznie rozkwitające nowe życie. Wierzono również, że rubin jest kamieniem przyjaźni i posiada moc przepowiadania losu -jeżeli kamień ciemnieje. należy spodziewać się odmiany losu. Rubinów zdecydowanie nie należy pożyczać innym – „bo źle czyni ten, kto zrzeka się przyjaciela”. Działa kojąco na ludzi schorowanych i pogrążonych w melancholii. Przynosi radość szczególnie urodzonym w znaku Skorpiona i Barana.

Szafir – swymi właściwościami góruje nad wszystkimi kamieniami. Pozwala zachować zdrowie i siły na długie lata, opóźnia procesy starzenia się nie tylko ciała, ale także ducha. Ludzie, którzy powinni wybrać szafir na swój amulet to urodzeni w znaku Byka, Wodnika, Strzelca i Wagi stworzą związek oparty na zasadach partnerskich i wzajemnym zaufaniu.

Szmaragd – kamień Wenus bogini miłości i piękna. Uważa się, że jego zielona barwa wpływa kojąco, wzmacnia nerwy, łagodzi podrażnienia, albowiem jest to barwa otaczającej nas przyrody. Działa też leczniczo na narząd wzroku. Strzeże przed urokami i czarami. Podarowany jako dowód miłości, traci swą barwę, gdy któraś ze stron zdradzi. Polecany Bykom, Rakom, Wagom, Lwom, oraz Pannie.

Topaz – kamień Merkurego, mistyczny kamień, posiadający niewiarygodną moc, potrafi uduchowić, rozwijać wewnętrzną stronę ludzkiej natury, ciało i umysł każdego. Pomaga także w pokonywaniu wszelkich problemów, napotykanych trudności, z którymi nie umiemy sobie poradzić. Jest symbolem wielkiej siły i mocy, pozwalającym wyzbyć się złych myśli. Zapewnia życzliwość przełożonych. Powinni nosić go ludzie w znaku Bliźniąt.

Turkus – wierzono, że kto w niego wierzy i nosi go z dumą ten nigdy nie zazna biedy i głodu. Uważany za największego przyjaciela, chroni przed złym losem, zapewnia trwałe szczęście rodzinne. Szczególnie odpowiedni dla byków, Wag i Strzelców.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl