Dziecko

Będziesz mamą?

 

Będziesz mamą?

Może właśnie Ty oczekujesz potomstwa lub w najbliższym okresie planujesz zostać mamą?

będziesz mamą

Już dziś przygotuj się odpowiednio do tego wydarzenia. Zatroszcz się o siebie i swoje dziecko. Sama wiesz, że nie ma nic cenniejszego niż zdrowie i szczęście Twojego dziecka.

W czasie ciąży i porodu niezbędna jest obecność lekarza, dzięki niemu dziecko bezpiecznie przychodzi na świat. Lekarz dba również o bezpieczeństwo ciężarnej by jej życiu, ani jej maleństwu nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo. Nowoczesne metody wykrywania chorób pozwalają na wczesną interwencję i unikniecie wielu problemów i komplikacji. Wiele kobiet lekceważąco podchodzi do tego wyjątkowego stanu jakim jest ciąża, nie poddają się rutynowym badaniom lub wykonują je za późno.

Ciąża to odpowiedzialność za siebie i przyszłe życie, tylko będąc pod stałą opieką lekarza zapewnisz jej bezpieczeństwo. W czasie trwania ciąży przeprowadza się szereg badan między innymi ultrasonograf, który pozwala wykryć wszystkie nieprawidłowości w budowie płodu. Badanie to jest również źródłem radości, przyszłe mamy po raz pierwszy mogą ujrzeć na monitorze swoje maleństwo, jego ruchy oraz usłyszeć bicie serca. To niewątpliwie ekscytujące przeżycie dla przyszłych rodziców. Również w czasie tego badania dowiadujemy się o ciąży mnogiej, bliźniaczej lub większej liczbie dzieci.

Kolejne ważne badania to badania genetyczne – analiza krwi. Pozwalają wcześnie wykryć zespół Downa i inne niebezpieczne choroby. W przypadku zapalenia wątroby typu B noworodek otrzymuje szczepionkę oraz immunologię w ten sposób jest chroniony przed rozwojem choroby.

bedziesz mamą 1.

Wiele kobiet nie wie, że są zarażone wirusem HIV, ponieważ nie odnoszą ryzyka zarażenia do siebie i nigdy nie wykonały testu. Podczas gdy badania wykazują, że aż 25 % zakażonych osób w Polsce to właśnie kobiety.

Odpowiednia profilaktyka zwiększa szansę zakażonej kobiety na urodzenie zdrowego dziecka nawet do 99,5 %. By sprawdzić czy nie jesteś nosicielem HIV musisz poprosić swojego ginekologa by zlecił Ci test w tym kierunku.

Dziecko w łonie matki jest chronione i bezpieczne, jednakże jest ono narażone szczególnie w pierwszych tygodniach swojego życia na różne toksyczne związki, które przyjmuje matka. Ochronisz je tylko wtedy jeśli nie będziesz przyjmować żadnych leków ani innych toksycznych substancji bez porozumienia z lekarzem. Pamiętaj! Lekkomyślność może skutkować uszkodzeniem płodu lub zaważyć na zdrowiu twojego dziecka.

 

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl