Zdrowie i Uroda

Agnieszka Celińska: „Jak wygląda modelowanie twarzy?”

modelowanie twarzy
Betty pisze
 

Nowe trendy w modelowaniu – konturowaniu twarzy.

Przed Wami wizażystka i stylistka Agnieszka Celińska – dziewczyna, która pasję zamieniła w pracę i wymarzony sposób na życie. Dziś specjalnie dla nas przygotowała materiał poświęcony modelowaniu twarzy.

„Mówi się, że moda, tak jak kobieta, zmienną jest. Zmieniają się ideały piękna, fasony i wzory, zmieniają się też trendy w makijażu. To, co pozostaje niezmienne to kult piękna i młodości. Dążymy do tego, aby nasza cera była nieskazitelna, gładka i promienna, oczy hipnotyzujące, a usta pełne i kuszące. To jednak w budowie oczu i ust występuje najwięcej dysproporcji i asymetrii, a ich makijaż wymaga nabrania umiejętności. Dlatego w ostatnich latach na pierwszy plan w make upie wysuwa się modelowanie twarzy – konturowanie. Technicznie jest łatwe i szybkie, wymaga niewielu kosmetyków i akcesoriów, a daje spektakularne efekty. I tu także moda się zmienia.

Jeszcze niedawno popularne było mocne konturowanie ala Kim Kardashian, potem strobing czyli rozświetlanie, a ostatnio glowing i baking. Choć te nazwy brzmią obco to w większości wcale nie są nowe. Wizażyści stosują te techniki od dawna, teraz tylko zostały nazwane i spopularyzowane. Wiele z nich pozwala uzyskać podobny efekt, różnią się natomiast techniką wykonania i/lub użytymi produktami. Np. strobing i non-touring dają efekt gładkiej i promiennej, jakby muśniętej słońcem, dziecięcej buzi. Wszystkich pasjonatów makijażu i kobiecego piękna zapraszam do zapoznania się z przeglądem nowych trendów w konturowaniu twarzy. Miłej lektury, a potem pędzle w dłoń. Dokumentujcie efekty i podzielcie się nimi z nami na facebook’u, oznaczając je #new_contouring.”

modelowaie twarzy
Betty pisze

Strobing, a klasyczne konturowanie.

Każda epoka ma swoje ideały piękna. Ta stawia na wysmuklenie i odmłodzenie. Nie każda z nas ma idealnie owalną twarz, ale na szczęście jest makijaż. Modelowanie twarzy (inaczej konturowanie), polega właśnie na optycznym upodobnieniu kształtu twarzy do idealnego czyli owalu. Wykorzystuje się tu znane w rysunku i malarstwie zasady światła i cienia. Rozjaśniamy te partie, które chcemy uwypuklić, wyeksponować i powiększyć, przyciemniamy zaś te, które chcemy ukryć albo zmniejszyć. Aby prawidłowo wymodelować twarz należy pamiętać o kilku zasadach. Pionowe i ukośne linie wydłużają i wyszczuplają, natomiast poziome poszerzają. Rozjaśnienie daje efekt wydobycia na pierwszy plan, zaś przyciemnienie powoduje wrażenie głębi. Produkty do modelowania nakładamy zgodnie z załączonym schematem i dokładnie rozcieramy granice. Możemy modelować na mokro (produktami kremowymi w różnych odcieniach) lub na sucho – bronzerem i rozświetlaczem w kamieniu bądź sypkim.

Elementy, które możemy skorygować poprzez rozjaśnienie to np. głęboko osadzone oczy, drobne i/lub opadające powieki, słabo uwypuklona broda/czoło, głęboka bruzda nosowo-wargowa, wąska (podłużna) twarz, drobne zmarszczki mimiczne. Produkty do rozjaśniania powinny być zawsze o 1-2 tony jaśniejsze od odcienia podkładu. Mogą to być:

 • Korektory
  modelowanie twarzy
  Betty pisze
 • Rozświetlacze
 • Highlightery
 • Tonery
 • Płynne podkłady

Partie twarzy, które możemy optycznie schować lub wyszczuplić poprzez przyciemnienie to np. duże wypukłe oczy, okrągła twarz, pełne policzki, zbyt szeroka szczęka lub czoło, szeroki i/lub długi nos, kanciaste rysy twarzy (np. wystająca broda lub mocno zarysowane kości policzkowe). Do cieniowania możemy wykorzystać o 1-2 tony ciemniejsze od podkładu:

 • Korektory
 • Pudry brązujące
 • Kremowe lub prasowane róże w ciepłych lub neutralnych odcieniach (np. sienna, terracota)
 • Podkłady

Modelowanie twarzy – konturowanie, w zależności od ilości i odcieni użytych produktów, daje efekt od naturalnego po mocny, wyrazisty, czasem nawet karykaturalny. Wymaga praktyki, wprawnej ręki, znajomości budowy twarzy (tj. trafnego zidentyfikowania partii do rozjaśnienia i przyciemnienia), odpowiedniego doboru produktów oraz użycia co najmniej 2 kosmetyków (bronzera i rozświetlacza). Dobrze wygląda tylko na ujednoliconej cerze, pokrytej podkładem lub kremem BB. Jest też czasochłonne. Dlatego wiele osób, zwłaszcza latem, przerzuca się na modny ostatnio strobing.

modelowanie twazy 2
Betty pisze

Czym jest strobing?

Strobing to termin wywodzący się z fotografii cyfrowej, który oznacza oświetlanie planu zdjęciowego zdalnie wyzwalanymi reporterskimi lampami błyskowymi. Technika ta jest szczególnie przydatna przy fotografowaniu ludzi, gdyż pozwala w pożądany sposób doświetlić wszystkie partie ciała oraz tło – a wszystko to znajduje się w innej odległości. W makijażu strobing oznacza po prostu dodanie twarzy świetlistości i promienności poprzez rozświetlenie wybranych partii (zwykle tych samych, które rozświetlamy przy klasycznym konturowaniu). Efekt jest bardzo naturalny i dziewczęcy, to idealny makijaż na lato. Dlatego szybko zyskał wielu zwolenników. W strobingu używa się głównie lub nawet wyłącznie rozświetlacza.

To tańsza, szybsza i łatwiejsza technika niż klasyczne modelowanie twarzy. Dobrze wygląda niezależnie od tego, co mamy pod spodem, tzn. czy użyjemy kremu nawilżającego, koloryzującego, podkładu czy niczego. Odcień rozświetlacza dużo łatwiej dopasować niż odcień bronzera. A nawet, jeśli nie do końca pasuje on do koloru skóry to nie będzie to bardzo widoczne, nie będzie się odcinać. Użycie rozświetlacza w odcieniu skóry da ledwo widoczny, bardzo naturalny efekt. Kosmetyk jaśniejszy, o białym lub srebrnym pobłysku da chłodny efekt, podobny do tego jaki daje zdjęcie z lampą błyskową. Rozświetlacz różowy doda świeżości i odmłodzi, a złoty sprawi, że skóra wygląda na opaloną, muśniętą słońcem.

Strobing dobrze wygląda zarówno w makijażu typu no make up, jak też wyraźniejszym np. smokey eyes. Jest uniwersalny i pasuje do wszystkiego. Dodatkowo odświeża i odmładza, dlatego koniecznie spróbujcie!

A już na koniec kilka słów o autorce.

Betty pisze
Betty pisze

 

Agnieszka Celińska – wizażystka i stylistka, właścicielka Studia Potęga Piękna w podwarszawskim Chotomowie. Zajmuje się makijażem, stylizacją włosów, analizą kolorystyczną i profesjonalnym kreowaniem wizerunku, ale przede wszystkim, uczy kobiety jak dostrzegać i podkreślać ich naturalne piękno ❤ Kameralne studio na przydomowej posesji, zindywidualizowane usługi i malownicza lokalizacja – to wszystko pomaga zrelaksować się, wyciszyć, wsłuchać w swoje potrzeby i wynieść ze spotkania z Agnieszką merytoryczną wiedzę, cenne wskazówki i dużą dozę pewności siebie ? Prywatnie Agnieszka jest szczęśliwą Żoną i Mamą. Zaprasza do Chotomowa oraz do kontaktu.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl