Samo życie

7 nawyków przewlekle nieszczęśliwych ludzi.

nieszczęśliwy
 

Każdy jest na tyle nieszczęśliwy na ile się za takiego uważa.

Każdy człowiek od czasu do czasu miewa gorsze chwile i jest nieszczęśliwy. Zdarza się, że nie raz nieszczęśliwe zbiegi okoliczności ciągną się bardzo długo. Takie sytuacje mają prawo przytłaczać. Nawet osoby silnie psychicznie nie raz ulegają negatywnym emocją w efekcie czego odczuwają smutek, żal, a nawet cierpienie. Niestety istnieją również ludzi, których nic nie cieszy i nic nie uszczęśliwia. Ludzie przewlekle nieszczęśliwi, a co ich charakteryzuje przeczytajcie poniżej.

nieszczęśliwy

1. Uważają, że życie jest ciężkie

Chronicznie nieszczęśliwi ludzie wierzą, że życie jako całość jest zawsze trudne. Podczas gdy ludzie szczęśliwi uważają, że prawdziwe życie składa się z rożnych etapów przez które każdy człowiek musi przejść.

2. Nie mogą ufać nikomu

Nieszczęśliwi ludzie wierzą, że nie mogą ufać nikomu, co uniemożliwia im nawiązywanie przyjaźni i relacji z innymi ludźmi. Człowiek szczęśliwy również miewa wątpliwości i ograniczone zaufanie, szczególnie wobec nowo poznanych ludzi i to jest jak najbardziej w porządku i całkowicie normalne. Jednakże całkowita nieufność i izolowanie się jest ekstremalne i nie jest naturalnym zjawiskiem dla ludzi.

3. Skupiają się tylko na negatywnych rzeczach

Nie widzą piękna, która jest wokół nich, ponieważ skupiają się tylko na negatywnych stronach każdej sytuacji.

4. Porównują siebie z innymi

Zawsze porównują się do innych ludzi, ponieważ wierzą, że ktoś inny jest niesprawiedliwie szczęśliwy lub szczęśliwy jego kosztem.

5. Kontrolują wszystko wokół siebie

Nieszczęśliwi ludzie kontrolują wszystko wokół siebie, ponieważ wciąż towarzyszą im mieszane uczucia i nigdy nie wiedzą czego chcą od życia. Jest ogromna różnica między kontrolowaniem, a dążeniem do osiągnięcia celów. To normalne, że każdy miewa wzloty i upadki, które po prostu musi zaakceptować.

6. Boją się przyszłości

Widzą tylko najgorsze rzeczy, które dzieją się i nigdy nie patrzą pozytywnie na przyszłość.

7. Żyją w przeszłości

Zawsze rozpamiętują rzeczy, które miały miejsce w przeszłości. Może to oznaczać, że są przeświadczeni jest to przyczyną ich nieszczęścia.

Dlaczego inni są szczęśliwi?

– Dlaczego wszyscy tutaj są tak szczęśliwi, a ja nie?
– Dlatego, że nauczyli się widzieć dobro i piękno wszędzie – odrzekł Mistrz.
– Dlaczego więc ja nie widzę wszędzie dobra i piękna?
– Dlatego, że nie możesz widzieć na zewnątrz siebie tego, czego nie widzisz w sobie.

***

Dokładnie tu i teraz jesteś szczęśliwy, ale o tym nie wiesz, ponieważ twoje fałszywe za­pat­ry­wania, twój zniekształcany obraz rzeczywistości zamknęły cię w pułapce lęków, niepokojów, przywiązań, konfliktów, poczucia winy; wreszcie w całej gamie ról które odgrywasz, ponieważ tak zostałeś zaprogramowywany. Gdybyś potrafił spojrzeć dalej niż sięga to wszystko zrozumiałbyś, że jesteś szczęśliwy, tylko o tym nie wiesz.

***

W życiu nie ma takiej chwili, abyśmy nie mieli wszystkiego, co potrzebne, aby czuć się szczęśliwymi. Pomyśl o tym przez minutę […]. Jeśli jesteś nieszczęśliwy, to dlatego, że cały czas myślisz raczej o tym, czego nie masz, zamiast koncentrować się na tym, co masz w danej chwili.

Anthony de Mello

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl