Samo życie

14 wstrząsających obrazów przedstawiających realia życia codziennego

technologia
 

Realia życia codziennego kontra technologia

Smutna rzeczywistość, w której czasami musimy żyć, wyraża się w tych 20 obrazach opartych na czarnym humorze. Niestety jest również szokująca. Bowiem poniższe obrazy mówią prawdę: przedstawiają stereotypy życia, codzienne nawyki, hierarchię wartości, a także złą rolę postępu technologii w naszym życiu. Nie sposób oglądając je nie zastanawiać się choć przez chwilę nad wyznacznikiem własnych wartości… Zobaczcie i przekonajcie się sami jak w wielu przypadkach technologia potrafi wyprać z rozumu mózg i co gorsza uzależnić od siebie.

1 Technologia bez której dziś prawie nikt nie może żyć. Telefon, smart-fon szybki dostęp do wszystkich i wszystkiego. Wam też zdarza się spać z nim pod poduszką? A może leży tuż obok na stoliku nocnym i jest pierwszą rzeczą na która zerkasz po przebudzeniu? technologia2. Czy naprawdę telefon pozbawia nas mózgu?

technologia

3. Czy postęp i cywilizacja zabija naturę?

technologia

4. Miłość XXI wieku.

technologia

5. Nowe trendy nagrać, wstrząsające wydarzenie lub ludzką tragedię i jak najszybciej wrzucić do “sieci”. Czy są jeszcze ludzie, którzy podadzą pomocną dłoń?

technologia

6. Współczesna randka – tragedia. Jestem świadkiem podobnych sytuacji na siłowni. Najczęściej podczas chodzenia na bieżni. Owszem większość wylewa z siebie siódme poty, ale zdarzają się “rodzynki”, które nastawiają sobie prędkość na bieżni 2 lub 3 km na godzinę i zamiast ćwiczyć to plotkują na smartphonie wrzucając jedno selfie po drugim jak to niby ciężko trenują…

technologia

7. Czytacie jeszcze książki w tradycyjnej papierowej formie, czy jeśli już to tylko e-booki?

technologia

8. Pranie mózgu? Dosłownie i w przenosi.  W dużej mierze odpowiada za to telewizyjna “sieczka”. Ale jak dobrze rozłożyć się wygodnie na kanapie i zaliczyć kolejny serial. No nie?

technologia

9. Czas na rodzinny posiłek. Wymienimy się poglądami przesyłając wiadomości na Whats Appie? I znów technologia górą.

technologia

10. Kiedy śpisz nie zarabiasz.

technologia

11. Pożeracz twojego czasu.

technologia

12. Czy tak wygląda magia świąt?

technologia

13. Czy może być bardziej dobitnie? Technologia, social-media to wszystko co ludzkość zniewala.

technologia

Nie zapomnijcie udostępnić i dajcie znać w komentarzach co o tym wszystkim sądzicie? Czy autor przesadził z tymi ilustracjami, czy jednak technologia zaczyna stwarzać problem, który dotyczy coraz większej grupy naszego społeczeństwa?

Materiał źródłowy pochodzi z tej strony, gdzie znajduje się jeszcze więcej ilustracji.

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl