Realia życia codziennego kontra technologia
Smutna rzeczywistość, w której czasami musimy żyć, wyraża się w tych 20 obrazach opartych na czarnym humorze. Niestety jest również szokująca. Bowiem poniższe obrazy mówią prawdę: przedstawiają stereotypy życia, codzienne nawyki, hierarchię wartości, a także złą rolę postępu technologii w naszym życiu. Nie sposób oglądając je nie zastanawiać się choć przez chwilę nad wyznacznikiem własnych wartości… Zobaczcie i przekonajcie się sami jak w wielu przypadkach technologia potrafi wyprać z rozumu mózg i co gorsza uzależnić od siebie.
1 Technologia bez której dziś prawie nikt nie może żyć. Telefon, smart-fon szybki dostęp do wszystkich i wszystkiego. Wam też zdarza się spać z nim pod poduszką? A może leży tuż obok na stoliku nocnym i jest pierwszą rzeczą na która zerkasz po przebudzeniu? 2. Czy naprawdę telefon pozbawia nas mózgu?
3. Czy postęp i cywilizacja zabija naturę?
4. Miłość XXI wieku.
5. Nowe trendy nagrać, wstrząsające wydarzenie lub ludzką tragedię i jak najszybciej wrzucić do „sieci”. Czy są jeszcze ludzie, którzy podadzą pomocną dłoń?
6. Współczesna randka – tragedia. Jestem świadkiem podobnych sytuacji na siłowni. Najczęściej podczas chodzenia na bieżni. Owszem większość wylewa z siebie siódme poty, ale zdarzają się „rodzynki”, które nastawiają sobie prędkość na bieżni 2 lub 3 km na godzinę i zamiast ćwiczyć to plotkują na smartphonie wrzucając jedno selfie po drugim jak to niby ciężko trenują…
7. Czytacie jeszcze książki w tradycyjnej papierowej formie, czy jeśli już to tylko e-booki?
8. Pranie mózgu? Dosłownie i w przenosi. W dużej mierze odpowiada za to telewizyjna „sieczka”. Ale jak dobrze rozłożyć się wygodnie na kanapie i zaliczyć kolejny serial. No nie?
9. Czas na rodzinny posiłek. Wymienimy się poglądami przesyłając wiadomości na Whats Appie? I znów technologia górą.
10. Kiedy śpisz nie zarabiasz.
11. Pożeracz twojego czasu.
12. Czy tak wygląda magia świąt?
13. Czy może być bardziej dobitnie? Technologia, social-media to wszystko co ludzkość zniewala.
Nie zapomnijcie udostępnić i dajcie znać w komentarzach co o tym wszystkim sądzicie? Czy autor przesadził z tymi ilustracjami, czy jednak technologia zaczyna stwarzać problem, który dotyczy coraz większej grupy naszego społeczeństwa?
Materiał źródłowy pochodzi z tej strony, gdzie znajduje się jeszcze więcej ilustracji.
Komentarze