Związek

10 pozycji spania we dwoje

 

Co o Waszym związku mówi pozycja w jakiej śpicie?

Każdą parę na świecie coś cechuje. Niektóre są bardziej romantyczne, inne spontaniczne – lubią okazywać miłość i czułość otwarcie bez względu na to co powiedzą inni. Zaś jeszcze inni nie okazują miłości otwarcie i emanują czułością w miejscach publicznych, zwłaszcza gdy w pobliżu są przyjaciele lub krewni. Nie oznacza to jednak, że się nie kochają. Ludzie się różnią i to dobrze, ponieważ gdybyśmy wszyscy byli tacy sami, świat z pewnością byłby nudny.

A skoro mowa o związkach, myśleliście kiedyś o tym jak wygląda Wasz podczas snu? Zastanówcie się przez chwilę nad pozycją w jakiej śpicie, nie osobno lecz razem z partnerem. Przytulacie się, czy wolicie spać zwróceni do siebie plecami bez dotykania? Według  relacji psycholog Corrine Sweet, „w czasie snu, nie można udawać języka ciała, jest to czas kiedy jesteśmy całkowicie szczerzy, wrażliwi, a pozycja w której śpimy może ujawnić wiele informacji o związku”. Tak więc przekonajmy się co wasze pozycje spania  mówią o was.

Co o Waszym związku mówi pozycja w jakiej śpicie
źródło: http://diply.com/

 

Pozycja 1 Uścisk nowożeńców

Jest to najbardziej intymna z pozycji, mniej spotykana alternatywa do „Łyżeczki” ma miejsce zazwyczaj przy obecności intensywnych uczuć, na przykład po uprawianiu miłości lub na początku związku. Niektóre pary utrzymają ją przez cały związek, ale wg nowojorskiej psychoterapeutki może to oznaczać, że para jest nadmiernie uwikłana, zbyt uzależniona od siebie żeby sypiać osobno.

Pozycja 2 Na łyżeczkę

Łyżeczka: Oznacza dużą bliskość w związku i silną potrzebę kontaktu nawet podczas snu. Najczęstsza pozycja u par, zwłaszcza u zamężnych od 3-5 lat. Wg psychiatry Samuela Dunkell’a, „Kiedy kobieta przyjmuje pozycję tylną, może to wskazywać, że jest bardziej dającym partnerem lub potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Łyżeczka daje najwięcej kontaktu z partnerem, zapewniając bliskość fizyczną. Jest niekoniecznie erotyczna, natomiast jest “dającym komfort kokonem bezpieczeństwa,” mówi Shirley P. Glass, psycholog i terapeuta małżeński. Partner z tyłu jest zwykle stroną dominującą w związku.

Pozycja 3 Tyłem do siebie (Zen)

Ta pozycja jest najbardziej widoczna u par które są ze sobą już jakiś czas. Z czasem zaczyna się potrzeba ponownego ustalenia niezależności i przestrzeni osobistej, zwłaszcza że bliskość się ustanawia bez eksploracji. Zen to kompromis między bliskością a niezależnością, dając kontakt fizyczny bez przywiązania.

To pozycja ludzi którzy żyją swoim życiem, ale stykanie się pośladkami świadczy, że wciąż są ze sobą blisko. Pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy to taka, że uczucia ochłonęły a oni oddalili się od siebie. Odzwierciedla to sypianie tyłem, ale wcale tak nie jest! Jest to oznaka dojrzewającego związku. Ci ludzie wiedzą, że ich partner jest tuż obok i mu ufają. Innymi słowy nie czują potrzeby ciągłego upewniania się o ich obecności.

Pozycja 4 Gonty

Ta pozycja wskazuje na silne ego i poczucie uprawnienia,  wg Samuela Dunkell’a, jest to pozycja która jest dość popularna. Na ogół jeden partner leży na plecach. Podczas gdy drugi opiera głowę na jego ramieniu, czyniąc z niego lub z niej zależnego, uległego partnera. Shriley P. Glass nadmienia „istnieje tu duży stopień zaufania,” gdyż ta pozycja ma “wzmocnione poczucie koleżeństwa i ochrony.”

Pozycja 5 Kołyska ukochanej osoby

Bardziej intymna wersja powyższej pozycji, w której jedna osoba trzyma drugą zamiast tylko opierać głowę na jej ramieniu. Uzyskuje się pełną troski, pielęgnacji i intymności pozycję, tworząc poczucie ochrony i bezpieczeństwa.

Pozycja 6 Luźno związani

Pamiętasz kiedy na początku randkowania lub małżeństwa było dużo kontaktu fizycznego, nawet kosztem ulubionej pozycji do spania? Z czasem ludzie przyjmują tą pozycję, czyli Łyżeczkę z dystansem. Oznacza zaufanie, pozwolenie na przestrzeń bez poświęcenia uczuć. Symbolizuje ona równowagę.

Pozycja 7 Uścisk nóg

Ta pozycja może przedstawiać dwie rzeczy. Pierwsza, para nie czuje się komfortowo okazując uczucia fizycznie, więc wygląda to “przypadkowo”  jak jedna noga dotyka drugiej. Druga oznacza dokładnie przeciwieństwo. Może sugerować zaznajomienie, komfort jak i śmiałość, niemalże niczym tajny kod.”

Pozycja 8 Pościg

Jak łyżeczka, tylko jedna osoba goni za drugą. Wyobraź sobie że jedna osoba śpi na jednym końcu łóżka z plecami zwróconymi do ciebie. Pościg jest wtedy kiedy się ją obejmuje na łyżeczkę. To również może oznaczać dwie rzeczy. Taka łyżeczka, wg Samuela Dunkell’a, może być nazwana „nielegalną łyżeczką” ponieważ tamta osoba się wycofuje i chce przestrzeni. Albo, osoba dystansująca chce by za nią goniono, co staje się zaproszeniem do gry w kotka i myszkę. Rozróżnienie ich może być trudne, ale na tym polegają związki, uczymy się mowy ciała partnera.

Pozycja 9 Na krawędzi

Ta pozycja przypomina pościg ale tym razem nie ma pogoni, gdyż druga osoba na to nie czeka. Jest po prostu jak „na krawędzi”: zastanawiasz się, co się dzieje. Zaczynasz się zastanawiać czy coś jest nie tak, czemu tamta osoba się wycofuje. Gniew? Smutek? Żal? Musisz przeanalizować partnera i stwierdzić czy potrzebuje przestrzeni osobistej czy nie. Z czasem się odwróci. Alternatywa jest taka, że partner czuje się na tyle komfortowo żeby wygodnie spać niż słuchać twojego chrapania.

Pozycja 10 Krab

To kolejna potencjalnie wieloznaczna pozycja. Jeśli przechodzicie trudny okres w związku, to może być sposób na zakomunikowanie że są problemy. W ten sposób pokazując potrzebę i na oddalenie się od siebie. Może to też oznaczać że cierpisz. Tak samo jak zmieniasz pozycję na siedząco, robisz to również podczas spania…

Share Button
loading...

Betty

Betty - miłośniczka kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Komentarze

tu wpisz komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Boże Narodzenie

O mnie

align="left" Betty - miłośniczka kultury, kuchni i pasjonatka życia. Gotowanie mnie odpręża i satysfakcjonuje, jest dla mnie sztuką, a nie tylko paliwem. Wierzę w ludzi i we wzajemną pomoc. Z tych również powodów cenię sobie szczerość i wolność słowa. Rozmowę, miłość i namiętność mam za dobrą monetę w każdym wieku.

Zobacz także:

loading...

Reklama

Współpracuje

Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Durszlak.pl